„Rózga”

„Rózga” Grzegorza Kasdepke to jedna z najbardziej wzruszających książek dla dzieci, jaką kiedykolwiek czytałam. Udało mi się jej treścią zainteresować swoich uczniów, którzy słuchali jej bardzo uważnie. Niektórzy nawet zapragnęli ją nabyć.

Książka ta ma, moim zdaniem, nie tylko ogromny walor edukacyjny, ale wręcz terapeutyczny. W przystępny sposób opowiada o rozwodzie rodziców, ich nowych związkach, o miłości, o codziennych troskach i kłopotach. Głównym bohaterem jest Kornel – rówieśnik moich uczniów – niezwykle mądry i zdeterminowany chłopiec, który marzył o piesku. Zamiast niego otrzymał smycz, z którą przez 6 tygodni musiał trzy razy dziennie wychodzić na spacer, żeby udowodnić rodzicom, że jest na tyle odpowiedzialny, że można jego opiece powierzyć czworonoga. Mimo iż chłopiec był z tego powodu wyśmiewany w klasie, nie poddał się. Jego marzenie się spełniło.

To piękna i wzruszająca opowieść, z której i dorosły czytelnik może się wiele nauczyć. Polecam ją wszystkim, szczególnie na ten wyjątkowy czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia.

Piękna, wzruszająca opowieść
Piękna, wzruszająca opowieść
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.