Mistrz musi poczekać

Od poniedziałku mam w klasie tylko 8 osób. Resztę – podobnie jak sporą część szkolnej społeczności – zdziesiątkował jakiś paskudny wirus. Wydawać by się mogło, że mam większy komfort pracy. Nic z tych rzeczy. Czyżby najgrzeczniejsi uczniowie walczyli z gorączką w domach? 😉

Z uwagi na niską frekwencję musiałam przełożyć klasowy konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Chciałabym dać szansę na udział co najmniej większości, a najlepiej dokładnie wszystkim. Uczniowie przez cały tydzień mieli pisać kartkówki. Za każdą poprawną odpowiedź mieli otrzymywać punkt. Osoba z największą liczbą punktów miała zostać Klasowym Mistrzem Tabliczki Mnożenia. W razie remisów dogrywka miała się odbyć ustnie. Cała akcja musi jednak poczekać na powrót do zdrowia wszystkich uczestników tego konkursu. Tylko jedna osoba zapytała, czy będą nagrody. Reszta najpewniej wie, że niektóre rozgrywki robimy w klasie dla zabawy, po to, żeby się czegoś nauczyć w niestandardowy sposób. A propos. Zaproponowałam wczoraj uczniom, żeby podzielili się na dwie równoliczne grupy i usiedli w rzędach naprzeciwko siebie. O tak:

x x x x            x x x x

Osoby zwrócone do siebie twarzami, siedzące na pierwszej pozycji kolejno losowały jeden z wyrazów zapisanych na kartonikach. Były tam nazwy zawodów z wyróżnioną kolorem końcówką -arz. Należało osobie z przeciwnej drużyny zadać zagadkę lub pokazać, o jaki zawód chodzi, tak aby była w stanie go odgadnąć. O, dziwo, nikt nie pytał o punkty i o to, kto wygrał. 🙂 Zaskoczeniem natomiast było to, że niektórym uczniom sprawiło trudność określenie, kim jest stolarz, dziennikarz i łyżwiarz. Jak widać, to co jest oczywiste dla dorosłego, niekoniecznie musi takie być dla dziecka. Warto o tym pamiętać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.