Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Dwa miesiące wakacji minęły niepostrzeżenie. We wrześniu czeka nas kilka nowości. Będziemy dzielić salę z klasą 3a. Wraca do nas Kasia, co z pewnością ucieszy jej rówieśników. Mamy niezły plan zajęć – w odróżnieniu od minionego roku, teraz mamy 3 razy na rano. W poniedziałki w ramach wuefu będzie basen. Zapowiada się dobry, pracowity, ale i owocny rok.

Wraz z wychowawczynią klasy 3a stworzyłyśmy kącik gier, do którego uczniowie będą mieli swobodny dostęp. Podobnie jak do sprzętu sportowego ufundowanego przez rodziców. Mamy też pokaźną, klasową biblioteczkę. Zakupiłam już zapas naklejek. Te z samego wierzchu na poniższym zdjęciu sama zaprojektowałam specjalnie dla swoich wspaniałych uczniów.

Zapas naklejek z www.szkolnenaklejki.pl
Zapas naklejek z http://www.szkolnenaklejki.pl

Koleżanka z pracy pożyczyła mi świetną (choć branżową) lekturę na wakacje: „Twoje kompetentne dziecko. Dlaczego powinniśmy traktować dzieci poważniej?” Chciałabym polecić ją obecnym lub przyszłym rodzicom, nauczycielom i innym osobom, którym wychowywanie dzieci jest bliskie. Autorem tej książki jest Jesper Juul – duński pedagog i terapeuta rodzinny. Jest on założycielem międzynarodowej organizacji Family-lab, która od 2014 roku ma swoją siedzibę także w Polsce.

Lektura godna uwagi rodzica i wychowawcy
Lektura godna uwagi rodzica i wychowawcy

Moich uczniów jeszcze w czerwcu interesowało, czy w trzeciej klasie też będę miała koszulkę z napisem „I love 3b”. No więc już ją mam. Dziś przyszła. Sfotografowałam ją tuż po wyjęciu jej z koperty, przez co widoczne są zagniecenia.

Niby drobiazg, ale ma pozytywny wpływ na atmosferę w klasie
Niby drobiazg, ale ma pozytywny wpływ na atmosferę w klasie
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.