Spotkanie z Lamelią

W Oddziale Dziecięcym gryfińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się dziś przewspaniale spotkanie z panią Joanną Krzyżanek – autorką poczytnych książek dla dzieci (m.in. „Lamelia Szczęśliwa”, „Cecylka Knedelek„, „Dobre maniery” i wiele, wiele innych). Pisarka w atrakcyjny sposób przybliżyła dzieciom swoją twórczość, ze swadą opowiadając wybrane historie bohaterów swoich książek. Oglądaliśmy też powiększone na ekranie piękne ilustracje z nich pochodzące. Dzieci siedziały zasłuchane i wręcz jak zaczarowane. Ani drgnęły, gdy autorka zamieniła wszystkich w krewetki. 🙂

Duch i mucha nie mają dla nas ortograficznych tajemnic
Duch i mucha nie mają dla nas ortograficznych tajemnic

W ramach spotkania odbyły się również warsztaty, podczas których dzieci przygotowały filcową podobiznę Pana Szczygła. Przy okazji otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w konkursie Nakrętkowa Kura Adela.

Chętnie korzystam z oferty lokalnych bibliotek. Pewnie już o tym wspominałam, ale widzę, że dzieci chętnie sięgają po książki autorów, z którymi miały okazję się spotkać. Pani Joanna Krzyżanek na nas wszystkich zrobiła ogromne wrażenie. Nieczęsto spotyka się kogoś, kto tak pięknie „czaruje” swym głosem i zdobywa 100% uwagi swoich słuchaczy. Sama z przyjemnością wzbogacę biblioteczkę swojego synka o pozycje tej autorki.

Otrzymałam dziś informację od szkolnej bibliotekarki o ilości wypożyczeń w minionym miesiącu. Liczba na koncie 3b jest imponująca. Wiem, że dzieci te książki czytają, a nie tylko nakręcają statystyki (potrafią opowiedzieć treść, wykazują postępy w czytaniu i podczas testu tempa czytania). Brawo Wy! Oby tak dalej!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.