Listopadowe święta

Muszę przyznać, że z każdym kolejnym tygodniem moja klasa coraz bardziej mnie zadziwia – na plus, oczywiście! Ponieważ uzgodniłyśmy z koleżanką bibliotekarką, że zaproponujemy dziś dzieciom wykonanie godła z papierowych talerzyków, a dostałyśmy tylko białe, trzeba było część pomalować na czerwono. Poprosiłam o to swoich uczniów przebywających przed lekcjami w szkolnej świetlicy. Bez mrugnięcia okiem przygotowali talerzyki również dla pozostałych. To nie jedyny przykład bezinteresownej, wzajemnej pomocy. Obserwuję to praktycznie codziennie. Niektórzy specjalnie noszą dodatkowe drugie śniadanie, żeby w razie czego móc się podzielić z innymi. Podobnie dziś, gdy robiliśmy kanapki z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania – niektórzy przynieśli o kromkę lub dwie więcej na wypadek, gdyby ktoś zapomniał. Jestem urzeczona taką postawą.

Samodzielne przygotowanie kanapek tak bardzo się dzieciom spodobało, że zaproponowały, żebyśmy to robili częściej niż raz na rok. To bardzo rozsądny pomysł, dlatego z pewnością go rozważę i uwzględnię. Trening czyni mistrza, a nic tak nie cieszy, jak dobrze opanowana nowa umiejętność.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Część dzisiejszych zajęć poprowadziła wspomniana już koleżanka bibliotekarka. Najpierw zaprosiła nas do siebie, gdzie w przygotowanym do Święta Niepodległości otoczeniu zaprezentowała nam książki historyczne i zapoznała z fragmentami wybranych z nich. Omówiła z dziećmi symbole narodowe, podała ciekawostki np. o zwierzętach, które odegrały ważną rolę w historii naszego kraju (niedźwiedź Wojtek, pies Ciapek). Następnie w naszej sali przygotowaliśmy godła z papierowych talerzyków. Taka zaangażowana w swoją pracę bibliotekarka to prawdziwy skarb!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.