Dzień Pluszowego Misia

Obchodziliśmy dziś w klasie podwójne święto: Dzień Pluszowego Misia i święto szkoły. O pluszowych niedźwiadkach zaczęliśmy mówić już wczoraj, kiedy to każdy mógł przynieść do klasy swoją ulubioną maskotkę. Opisywaliśmy je według planu i wskazówek zamieszczonych w książce M. Iwanowicz „Sztuka pisania wypracowań – opis. Poradnik z ćwiczeniami dla uczniów” (Łódź, Wydawnictwo Literatura, 2006). Następnie każdy narysował portret swojego pluszaka w zeszycie, gdzie wkleił pamiątkową naklejkę. Na koniec słuchaliśmy fragmentu lektury „Chatka Puchatka”.

opis-20161124_202043 temat-20161124_153554

Oprócz tego bierzemy udział w Misiowym konkursie z wafelkami użytkownika fb Stare Knedelkowo. Zdjęcia prac dzieci zamieszczę po zakończeniu konkursu, żeby nie naruszyć regulaminu i niechcący nas nie zdyskwalifikować.

Z kolei w ramach święta szkoły mieliśmy zajęcia o patronie Mamercie Stankiewiczu. Temu odważnemu, walecznemu i cenionemu kapitanowi żeglugi wielkiej poświęcony był uroczysty apel. Koleżanka-polonistka, która była odpowiedzialna za jego przygotowanie, zadbała o wysoki poziom artystyczny i wywołała wśród widowni ogromne wzruszenie. Uroczystość uświetnili goście z Akademii Sztuki w Szczecinie, którzy współtworzyli z naszą przefantastyczną muzyczką Edytą i jej zdolnymi podopiecznymi oprawę muzyczną. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie naszej szkoły.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.