Dobre uczynki

W poniedziałek Ala A., która urodziła się w Anglii, przygotowała nam prezentację o świętach Bożego Narodzenia w Anglii. Opowiedziała nam o tamtejszych przysmakach i zwyczajach. Z kolei Julia M. po wcześniejszych konsultacjach poprowadziła rozgrzewkę na wuefie. Ponadto kontynuujemy rozgrzewkę matematyczną, na którą każda kolejna osoba przygotowuje 10 przykładów na mnożenie i dzielenie wraz z wynikami i samodzielnie wyznacza osoby do odpowiedzi. Bardzo mnie cieszy, że moi uczniowie tak mocno angażują się w proces swojej edukacji.

Autor: Ala A.
Autor: Ala A.

20161219_090539

Przeczytałam wczoraj dzieciom „Listy krasnoludków” o spełnianiu dobrych uczynków. Dzieci mnożyły przykłady drobnych przysług i miłych gestów zarówno wobec najbliższych, jak i zupełnie nieznajomych osób. Nagle zrodził się pomysł, by zrobić niespodziankę pani Ani, która dba o czystość w naszej sali. Na przedostatniej lekcji każdy porządnie umył swoją część ławki i założył na nią krzesełko. Wytarliśmy tablicę tak, że wyglądała na nieużywaną. 🙂 Pozamiataliśmy podłogę. Starliśmy kurz z regału. I zadowoleni z siebie poszliśmy na wuef. A dziś rano czekała na nas taka oto wiadomość:

Miła niespodzianka o poranku
Miła niespodzianka o poranku

Ponadto przygotowaliśmy wczoraj kartki świąteczne, które wręczyliśmy różnym pracownikom szkoły. Jesteśmy jedyną klasą, która tak robi (lubimy się pozytywnie wyróżniać). Wcale nie chodzi tu o lizusostwo, lecz o pokazanie dzieciom, że nawet z pozoru drobne gesty mogą przynieść wiele dobrego, wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, pokazać, że o kimś myślimy. Jedna z kartek zostanie doręczona osobie z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Płoni, gdyż zrobiła ona ogromne wrażenie na jednej z uczennic. Uważam, że warto rozniecać w dzieciach takie odczucia, zwłaszcza w okresie okołoświątecznym.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.