Z wizytą w Afryce

Z pozostałości po naklejkach-medalach przygotowałam plansze do ćwiczeń utrwalających tabliczkę mnożenia. Pożyczyłam też od osobistego dziecka kilka klocków i ułożyłam je na tackach. Usiedliśmy przy ławkach ułożonych w kształt kwadratu, żeby łatwo było przesuwać przedmioty do sąsiada. Każdy uczeń miał ułożyć działanie do ilustracji przed sobą, dopisać wynik i podać przedmiot dalej. Mimo jasnych instrukcji, niektórzy tworzyli zatory, zbyt szybko podając kolejne rzeczy sąsiadowi, który liczył i pisał wolniej. Na koniec sprawdziliśmy, czy wszyscy wszystko zanotowali. Jeśli komuś brakowało któregoś działania, dopisywał je na końcu listy w zeszycie.

Oprócz tego rozmawialiśmy o Afryce. Martynka wiedząc, o czym dziś będzie mowa, przyniosła maskotkę lwa. Przeczytała nam o nim informację i podzieliła się swoją wiedzą. Martynka jest miłośniczką zwierząt. Dobrze jest takie rzeczy o uczniach wiedzieć i włączać ich w prowadzenie zajęć na interesujący ich temat.

20170124_134350

Ponadto opracowaliśmy melodię „Pojedziemy na łów”, a następnie kolejno graliśmy ją na dzwonkach diatonicznych. Chcieliśmy ją zagrać także na Bum Bum Rurkach, ale ktoś nam je podprowadził bez uprzedzenia. 🙂

20170124_145728

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.