Uśmiech może zmienić świat

Podczas dzisiejszych zajęć przeczytaliśmy wywiad z Anną Dymną – aktorką, która m.in. założyła fundację pomagającą osobom z niepełnosprawnością. Rozmawialiśmy o tolerancji, edukacji inkluzyjnej (o której pisałam na innym swoim blogu), ograniczeniach i ułatwieniach architektonicznych w naszej okolicy, przekuwaniu niepełnosprawności w sukces (Nick Vujicic, AMUN, zespół muzyczny Na Górze). Powspominaliśmy spotkanie „Wczytaj się w życie. To takie ciekawe!” z udziałem osób niepełnosprawnych.

W naszej okolicy z powodzeniem funkcjonuje i występuje teatr Bomba Bomba, który tworzą m.in. osoby z niepełnosprawnością. W listopadzie instruktorka tej formacji artystycznej miała nam zaproponować termin spotkania, ale w natłoku zajęć i występów sprawa nam gdzieś umknęła. Trzeba ją odświeżyć i dopilnować.

Oprócz tego pograliśmy na Bum Bum Rurkach. Była nas dziś tylko dwunastka, a do wykonania utworu „Kurki trzy” było nam potrzebnych 6 osób. Graliśmy więc z podziałem na dwie grupy. Przydałby się sponsor na chociaż jeden dodatkowy komplet, a najlepiej dwa – tak, żeby każdy mógł razem z nami grać zamiast czekać na swoją kolej. Nasze wprawki można obejrzeć tutaj i tutaj.

20170201_080725_13905

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.