Dzieci pana Astronoma

W nawiązaniu do czwartkowej wizyty w Planetarium, przyniosłam w piątek muzyczną wersję lektury „Dzieci pana Astronoma” W. Chotomskiej.

lektura-cd-20170210_075246

Wybrałam do niej karty pracy ze strony www.superkid.pl Skorzystałam z krzyżówki, ćwiczeń ortograficznych (w tym dopisywanie wyrazów bliskoznacznych do podanych), quizu i ćwiczeń gramatycznych (podział wyrazów na części mowy). Dzieci pracowały samodzielnie, a w razie potrzeby korzystały z książkowej wersji lektury, którą przyniosła Zosia. Otrzymała ją w nagrodę w pierwszej klasie.

lektura-20170210_082234

Podczas omawiania tej lektury należy się odnieść do aktualnej wiedzy np. w kwestii ilości planet, galaktyk, gwiazdozbiorów.

Mimo naszego świetnego wyniku, w szkolnym konkursie czytelniczym zwyciężyła klasa 1a, której sala znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie biblioteki. Gratulujemy!

Z okazji Walentynek, które odbędą się podczas ferii zimowych, rodzice przygotowali dzieciom i wychowawcy słodkie upominki. Dziękujemy!

Życzę Wam udanego i bezpiecznego wypoczynku! Do zobaczenia za 2 tygodnie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.