Dzień Kobiet

Podczas wczorajszych zajęć pracowaliśmy w parach metodą wędrujących kartek, na których wypisywaliśmy podane części mowy zawierające literę ą lub ę. Można je pobrać tutaj: czesci mowy z e i a Okazało się to nie lada wyzwaniem, mimo iż uczniowie mieli do dyspozycji słowniczki ortograficzne.

Nie były to jedyne chwile grozy, które wczoraj przeżyłam. Ze względów zdrowotnych znalazłam się na zwolnieniu lekarskim. Będę więc miała krótką przerwę w blogowaniu, zwłaszcza że nie najlepiej się czuję. Pora chyba wziąć sobie do serca spostrzeżenia osób z zewnątrz i zwolnić nieco tempo pracy. Wszak na łożu śmierci nikt nie żałuje, że za mało pracował.

Bardzo ubolewam nad tym, że nie mogłam być dziś ze swoją klasą. Dzień Kobiet ogłoszono Dniem Urody (propozycja dzieci) i jestem bardzo ciekawa, jak prezentowały się moje „gwiazdy”. Chłopcy w tym dniu mogli ubrać się elegancko, zaś dziewczynkom wolno było zaszaleć z makijażem, manicure, fryzurą i strojem.

Wypadł nam dziś – wręcz jak na zamówienie – temat „Niezwykła kobieta” o Marii Curie-Skłodowskiej. Obiecałam dzieciom, że zaprezentuję im o niej książkę, którą otrzymałam w liceum w nagrodę za wyniki w nauce (co ciekawe, dwa razy – rok po roku – trafiła mi się ta sama pozycja). Ponadto musieliśmy przełożyć spotkanie z panem burmistrzem. Cóż jednak zrobić. Zdrowie jest najważniejsze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.