Dzień Marchewki

Zainspirowana listą nietypowych świąt, postanowiłam uczcić z uczniami Dzień Marchewki. W związku z tym kto chciał, mógł ubrać się na pomarańczowo lub z pomarańczowym akcentem. Ponadto należało przynieść marchewkę do pochrupania na przerwach, przepis na potrawę z tym warzywem i ciekawostki (np. wartości odżywcze, rekordy, zastosowanie poza kuchnią).

Ucieszyło mnie, że jeden z uczniów przyniósł do klasy nie tylko przepis, ale i ciasto upieczone na jego podstawie. Poczęstował nim kolegów i koleżanki.

Z wszystkich przyniesionych przez dzieci przepisów stworzyliśmy książkę kucharską. Przez moment był problem, kto ma zrobić okładkę – chcieli prawie wszyscy. Lubię podążać za spontanicznymi pomysłami dziećmi. Uzgodniliśmy więc, że propozycje przygotują wszyscy chętni, a następnie w drodze tajnego głosowania wybierzemy zwycięską pracę. Utajnienie było sugestią dzieci, które wyczuły, że niektórzy mogą głosować „po koleżeńsku”, a nie dlatego, że czyjaś praca naprawdę im się podoba. Głosowaliśmy na 2 rysunki. Po przeliczeniu głosów postanowiliśmy ułożyć je w kolejności otrzymanych wyników i dołączyć do naszej książki. I co z tego, że zazwyczaj książka kucharska nie ma jedenastu okładek? Przecież ta jest nasza i może wyglądać tak jak zadecydujemy. A my zadecydowaliśmy właśnie tak.

Oprócz tego przygotowaliśmy arcyłatwe marchewki z papieru. Pomysł zaczerpnęłam ze strony http://www.zabawydladzieci.com.pl/marchewka/

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.