Spotkanie z burmistrzem

W związku z moją kilkutygodniową nieobecnością umówione wcześniej spotkanie z wiceburmistrzem Tomaszem Milerem mogło się odbyć dopiero dziś. Poprosiłam uczniów o przypomnienie sobie tematu, naszych postulatów i sformułowanie pytań do naszego gościa. Było mi niezmiernie miło, że wiceburmistrz docenił wysiłek dzieci i zechciał osobiście odpowiedzieć na poruszone przez nie w liście kwestie.

Muszę przyznać, że byłam pod ogromnym wrażeniem. Pan Miler przyszedł na to spotkanie świetnie przygotowany. Wyczerpująco odpowiedział na pytania uczniów. Ucieszyliśmy się na wieść o tym, że jeden z naszych pomysłów zainspirował lokalne władze do przeprowadzenia akcji „Gryfino sadzi drzewa”. Jest to szczególnie ważne w kontekście ogólnopolskiej, wręcz barbarzyńskiej wycinki drzew. Co więcej, zostaniemy w tę akcję włączeni! 🙂

Tym, co również bardzo nas ucieszyło, była wieść o planowanym certyfikowanym badaniu popiołu. Ma to wyeliminować przypadki palenia w piecu czym popadnie. Gmina wesprze także tych, którzy zechcą wymienić stare piece węglowe na bardziej nowoczesne np. gazowe. Ponadto utworzona zostanie ścieżka rowerowa wiodąca aż do Bań, aby zachęcić mieszkańców do korzystania z rowerów zamiast aut. To tylko niektóre rozwiązania mające poprawić stan naszego powietrza.

Niniejszym serdecznie dziękujemy za pochylenie się nad tą ważną dla mieszkańców sprawą, za wdrażanie korzystnych dla środowiska działań oraz pokazanie dzieciom, że choć są jeszcze małe, to ich głos jest istotny i jak najbardziej słyszalny.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.