We are the champions!

Miałam wyjątkowo udany tydzień. Padam na twarz ze zmęczenia, ale było warto. 🙂

Na początku tygodnia oczekiwałam wyników konkursu plastycznego o USA, zorganizowanego przez Centrum Zasobów Języka Angielskiego przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie. Zwyczaj jest taki, że powiadomienie otrzymują tylko zwycięzcy. Gdy więc w poniedziałek wiadomość nie nadeszła, byłam nieco zawiedziona. Mój humor zdecydowanie poprawił się w środę, kiedy z lekkim poślizgiem otrzymałam informację, że jeden z moich uczniów jest laureatem tego konkursu. Jupi!

Formuła konkursu jest taka, że o tym, kto jest zwycięzcą, dowiemy się podczas uroczystej gali American Day, na którą zaproszenie otrzymała cała klasa. Podczas uroczystości odbędzie się m.in. quiz wiedzy o USA dla klas, w którym wygrać będzie można kolejne nagrody. Nie jest tak łatwo w nim zwyciężyć, ponieważ na ogół konkurujemy z uczniami szczecińskich szkół, którzy od pierwszej klasy mają po 6 godzin angielskiego tygodniowo, a my raptem 3. Różnice w poziomie wiedzy są ogromne. Nie zamierzamy jednak łatwo się poddać i już się w wyznaczonym zakresie doszkalamy. 🙂

Skoro o doszkalaniu mowa. Również w środę uczestniczyłam w szkoleniu z FRISa, w który pilotażowo zaangażowała się nasza szkoła. Mimo iż czasem utyskujemy na ilość spraw, które w związku z tym musimy ogarnąć, uważam, że to najlepsza rzecz, jaką mogła nam zafundować dyrekcja. Z grubsza rzecz biorąc, chodzi o to, że każdy z nas ma inny styl myślenia i działania – podobnie, jak nasi uczniowie. Na wspomnianym szkoleniu uczyliśmy się formułować komunikaty dostosowane do różnych stylów myślenia naszych podopiecznych. Postanowiłam od razu wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i pod ostatnią notatką w zeszytach 7-klasistów zamieściłam krótki, bardzo pozytywny komentarz. Ponieważ późno wróciłam ze szkolenia, wpisy skończyłam około drugiej w nocy… Reakcja uczniów osłodziła mi ten wysiłek. 🙂 Usłyszałam wiele komplementów na temat swojej pracy i tego, jak odbierają ją uczniowie. To był miód na moje serce. 🙂

Podobnie zareagowali 6-klasiści, do których przyszłam dziś na zastępstwo. To był bardzo miły akcent na zakończenie ciężkiego tygodnia pracy. Have a nice weekend!

fot. Pixabay
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.