Quizlet

Jakiś czas temu wspomniałam, że wgryzam się w Quizlet. To darmowa aplikacja do nauki słówek, z której można korzystać online na stronie quizlet.com lub którą można pobrać na dowolne urządzenie mobilne.

Wprowadzam tam słówka (i obrazki), których uczymy się na lekcjach. W (atrakcyjnej, moim zdaniem) formie fiszek i gier dydaktycznych uczniowie mają szansę przećwiczyć je na Quizlecie.

Prawie miesiąc zajęło uczniom zarejestrowanie się na tej stronie. Wciąż nie wszystkim się to udało, co zaczyna przyprawiać mnie o ból głowy (chciałabym bowiem m.in. sprawdzić, czy i w ich przypadku okaże się to skutecznym narzędziem oraz skorzystać z opcji „live” na lekcjach). Ci, którzy zrobili to sprawnie, już odczuwają efekty. Postawa pozostałych po prostu mnie zadziwia, ponieważ – o ile mi wiadomo – nie da się przyswoić słówek przez osmozę. Trzeba je JAKOŚ przećwiczyć i zapamiętać. „Niestety”, nie mogę też nauczyć się za nich. Jeśli więc nie odpowiada im moja propozycja, powinni poszukać innych opcji, które odpowiadają ich stylowi myślenia i działania (to takie moje pobożne życzenie). A po ocenach widzę, że nie szukają wyjścia ze swojej dość kiepskiej sytuacji. Cóż, można przyprowadzić konia do wodopoju, ale nie zmusi się go, żeby pił.

Podobno generalnie dzieci mają bardzo silną motywację, tylko niekoniecznie do robienia tego, na czym nam w danej chwili najbardziej zależy. 🙂 Ponadto, cytując słowa znanej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej, każdy dochodzi do mądrości własną drogą. Inny zaś mędrzec rzekł, iż nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku (Lao Tzu). Trudno osiągnąć pożądane efekty bez chociaż minimalnego wysiłku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.