Asy z 8 klasy

Od kilku tygodni wydawnictwo Pearson prowadzi cykl webinariów zatytułowany „Asy z 8 klasy”. Co tydzień w środę rozpracowywane są przez ekspertów kolejne zadania z egzaminu ósmoklasisty, który czeka naszych uczniów już za rok. Każdy z prowadzących dzieli się swoimi pomysłami na ciekawe lekcje, by nauka (przez zabawę) była przede wszystkim przyjemna. Webinaria są archiwizowane, więc można je w każdej chwili obejrzeć tutaj.

Uczniowie entuzjastycznie reagują na wprowadzane przeze mnie nowości, co zachęca mnie do wykorzystywania ich na większą skalę. Szczególnie przydatne są one podczas lekcji powtórzeniowych. Niedawno wykorzystałam „Popcorn”, a dziś „Find the last one” game. I już szykuję następne.

„Find the last one” game

Ostatnio rozmawiałyśmy w pokoju nauczycielskim o różnych opcjach urozmaicających lekcje. Jedna z koleżanek skwitowała moją wypowiedź stwierdzeniem, że ona woli jednak bardziej tradycyjne metody. Tymczasem według mnie nasze preferencje nie są aż tak istotne, jak potrzeby i upodobania uczniów w tym zakresie. Trzeba iść z duchem czasu i wykorzystywać narzędzia TIK będące obecnie na topie oraz dostosować metody i techniki nauczania do preferencji odbiorcy. W przeciwnym razie jego zainteresowanie nauczanym przez nas przedmiotem może znacząco zmaleć. A przecież chodzi o coś zupełnie odwrotnego.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.