Quizizz kontra Quizlet

Jakiś czas temu koleżanka z pracy opowiedziała mi, jak z powodzeniem wykorzystuje na lekcjach aplikację Quizizz. Pomyślałam, że skoro to taki szał, to i ja spróbuję. Na rozgrzewkę przed jutrzejszym Dniem Nowych Technologii w Edukacji zaproponowałam czwartoklasistom rywalizację w jednym z quizów. Wybrałam temat pokrywający się z naszym bieżącym. Szał rzeczywiście był. 🙂

Rzuciłam na tablicę widok z komputera, żeby dzieciaki mogły śledzić ranking. Dobrze, że to była ostatnia lekcja, bo wcześniej hałas z pewnością wywabiłby szefową z gabinetu. 🙂  Żeby tego rozgardiaszu uniknąć, musiałabym zrezygnować z wyświetlania informacji, jak komu idzie, jednak myślę, że to podnosi poziom adrenaliny i frajdy. Przynajmniej na początku, jak mniemam. Gdy aplikacja spowszednieje, będzie można z niej korzystać już bez tak wielkich emocji. I przy okazji poszukać kolejnej, świeżej, a przez to znów bardziej atrakcyjnej.

Trudno było uniknąć porównań między Quizizz a Quizletem, z którego korzystaliśmy do tej pory. Jedna i druga aplikacja ma swoje zalety. Myślę, że po tej lekcji Quizlet wyda się uczniom za mało dynamiczny. 🙂

Edit 9.04.2018 r.:

Powyższe zestawienie powstało na podstawie moich subiektywnych obserwacji poczynionych podczas lekcji j. angielskiego w klasach 3-7 w ciągu ostatnich 2 tygodni. Zdecydowana większość moich uczniów woli na lekcjach korzystać z Quizizz niż z Quizleta. Z kolei uczniowie klasy 7 przyznali, że Quizlet pomaga im przygotować się do sprawdzianów. Indywidualne preferencje mogą się różnić od opinii grupy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.